ГоловнаПолітикаВР офіційно засудила дії Лукашенка

ВР офіційно засудила дії Лукашенка

Нардепи підтримали введення санкцій щодо відповідальних за фальсифікацію результатів виборів у Білорусі та насильства проти протестувальників.

На засіданні у вівторок, 15 вересня, ВР прийняла заяву щодо ситуації в Білорусі, в якій зазначено, що результати президентських виборів в цій країні не відображають реальне волевиявлення білоруських громадян.

За постанову проголосували 228 нардепів при мінімально необхідних 226 голосах. Таким чином Рада висловила стурбованість щодо ситуації в Білорусі, яка склалася після президентських виборів.

Український парламент не вважає їх ані вільними, ані чесними, а такими, що пройшли з чисельними суттєвими порушеннями.

На думку Ради, це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів президента Білорусі не відображають реального волевиявлення білоруських громадян, а мирні протести, що стихійно розпочалися по всій країні, жорстко придушуються білоруською владою.

ВР засуджує методи білоруської влади з вирішення ситуації в країні, висловлює неприпустимість залучення сил РФ та ОДКБ для нормалізації ситуації і закликає долати кризу в демократичний спосіб із залученням незалежних міжнародних посередників.

 

 

 

 

 

Поширити:
Теги
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано