ГоловнаСуспільствоВчені навчились “стирати” з пам’яті неприємні спогади

Вчені навчились “стирати” з пам’яті неприємні спогади

Вчені провели досліди на ста добровольцях: їм спочатку створили болісне переживання, а потім “стерли” неприємний спогад про нього.

Італійським нейрофізіологам вдалось стерти неприємні спогади у людей за допомогою трансчерепної магнітної стимуляції мозку. На основі цієї технології вчені розраховують розробити лікування від посттравматичного стресового синдрому та інших порушень психіки.

“Досліди показали, що ми можемо змінювати те, як довго зберігаються потенційно неприємні і травматичні спогади. Це дуже важливо з точки зору реабілітаційної та клінічної медицини. Нашу методику можна застосовувати для найрізноманітніших цілей. “, – розповів один з авторів дослідження, професор Болонського університету Джузеппе ді Пеллегріно, повідомляє korrespondent з посиланням на науковий журнал Current Biology.

У ході трансчерепної магнітної стимуляції (ТМС) за допомогою магнітних сигналів різної частоти можна безконтактно підвищувати або знижувати активність різних частин головного мозку. Проникаючи в мозок, ці сигнали породжують імпульси електрики, які змінюють характер роботи нервових клітин у тій області, куди спрямований прилад.Вчені під керівництвом Ді Пеллегріно з’ясували, що за допомогою такого приладу можна видаляти вже усталені неприємні спогади.

“Кожного разу, коли відтворюється той чи інший спогад, він деякий час перебуває у стані, коли його можна змінити. Ми розробили протокол, що використовує таке “вікно мінливості”, аби втрутитися в процес реконсолідації неприємних спогадів”, – пояснив колега ді Пеллегріно, Симоне Батталья.

Це стало можливим завдяки тому, що італійські нейрофізіологи виявили, що фаза реконсолідації пам’яті про страх і неприємні емоції протікає в одній з областей префронтальної кори, до якої можна “дотягнутися” за допомогою ТМС. Керуючись цією ідеєю, нейрофізіологи зібрали групу зі ста добровольців і змогли стерти у них неприємний спогад, створений у ході експерименту.

 

 

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано