ГоловнаСвітУ Китаї виявили новий вірус, що може стати причиною іще однієї пандемії

У Китаї виявили новий вірус, що може стати причиною іще однієї пандемії

Вчені ідентифікували в Китаї новий штам вірусу грипу, що має серйозний потенціал до виникнення пандемії. Наразі він не є надто небезпечним, втім може мутувати.

Як інформує bbc, вірус з’явився нещодавно, його рознощиками є свині, але він здатний заражати і людей.Вчених турбує, що вірус може мутувати, що дозволить йому з легкістю передаватися від людини до людини, викликавши нову глобальну епідемію.

За словами дослідників, хоча на даний момент ситуація ще не стала загрозливою, новий патоген має всі типові характеристики, що свідчать про високу пристосованість до зараження людини, і вимагає пильного контролю.

Зокрема вчені закликають швидко ввести моніторинг у індустрії вирощування свиней – слідкувати як за тваринами, так і за здоров’ям людей, які працюють у цій сфері.

Остання масова епідемія вірусу схожого типу, з якою зіткнувся світ, – спалах свинячого грипу у 2009 році, що почався з Мексики (отримав назву A/H1N1pdm09). Особливість же нововиявленого вірусу в тому, що він абсолютно новий, і імунітет проти нього у людей або дуже малий, або його немає зовсім.

І хоча, за даними медиків, наразі цей вірус, що назвали G4 EA H1N1, не становить надто великої загрози, його треба внести до списку патогенів, за розвитком яких обов’язково треба слідкувати.

 

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано