ГоловнаСуспільствоСмартфони можуть передбачити тривогу та депресію

Смартфони можуть передбачити тривогу та депресію

Емоційний стан людини відтепер можна зрозуміти за тим, як часто і як довго вона користується своїм телефоном. Інформація про соціальну активність, час використання екрана та місцезнаходження відображає зв’язок між ділянками мозку, які відповідають за емоції, згідно з дослідженням Дартмутського коледжу.

Дані зі смартфону показали зв’язок між вентромедіальною префронтальною корою (відповідає за самоконтроль, прийняття рішень та оцінку ризику) і мигдалиною (викликає реакцію на бій або втечу і допомагає людям визначати емоції інших) – двома ключовими центрами мозку, пов’язаними з емоційним станом.

Це перший випадок, коли дослідники змогли передбачити зв’язок між конкретними ділянками мозку виключно на основі пасивних даних зі смартфонів.

Разом з цими даними була зібрана інформація про фізичні вправи та режим сну.

Дослідження показало, що дані, виведені з телефону, про регулярні фізичні вправи, ранній відхід до сну, високу соціальну взаємодію, свідчать про вищий функціональний зв’язок між ділянками мозку. Ця підвищена активність свідчить про більш позитивний емоційний стан.

Автори дослідження сподіваються, що це допоможе краще зрозуміти, як працює людський мозок:

“Проста інформація про те, як хтось використовує свій смартфон, може показати складне функціонування людського мозку”, – говорить провідний автор дослідження, Мікіо Обучі.

На думку дослідницької групи, використання інформації зі смартфона є більш об’єктивним порівняно з особистими інтерв’ю та анкетуванням. Телефонна інформація дозволила дослідникам прогнозувати емоційний стан людей у ​​будь-який момент без нав’язливого збору даних. Дані також підтверджують прогнози щодо довгострокових емоційних ознак у людей.

Результати дослідження узгоджуються з клінічними даними, які показують, що більш сильний зв’язок пов’язаний із зниженням рівня тривожності та депресії. Натомість, слабший зв’язок означає більш негативний емоційний стан.

Під час дослідження дані про використання телефону аналізувались разом із результатами сканування функціональною МРТ, щоб підтвердити, що зібрана інформація може відображати активність мозку, пов’язану з такими ознаками, як тривога. Прогнози, засновані виключно на даних телефону, відповідали скануванню мозку з точністю у 80 %.

“Ми не припускаємо, що телефони повинні замінювати такі технології, як МРТ, але вони можуть допомогти дізнатися більше про моделі поведінки з повсякденних спостережень”, – коментує співавтор дослідження, Джеремі Хакінс.

 

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано