ГоловнаТоп новиниПричини втрати Криму: що з’ясувало ДБР

Причини втрати Криму: що з’ясувало ДБР

Держбюро розслідувань встановило причини і умови, що сприяли розвалу збройних сил та анексії Кримського півострова.

Про це повідомляє прес-служба ДБР у середу, 16 вересня. Злочинні дії щодо підриву боєздатності української армії почалися в 2012 році і тривали аж до вторгнення росіян до Криму в лютому 2014 року.

“У державній зраді підозрюються вищі посадові особи держави того періоду – президент Віктор Янукович, міністри оборони України Дмитро Саламатін та Павло Лебедєв, а також начальник Генерального штабу Головнокомандувач ЗСУ Дмитро Саламатін”, – йдеться в повідомленні.

Слідчими виділено п’ять основних епізодів скоєння злочину, що врешті призвели до окупації Кримського півострова:

  • Злочинне скорочення ЗСУ : протягом 2012-2013 рр. гранична чисельність ЗСУ була скорочена з 240 000 до 162 000 військовослужбовців.
  • Підрив стану мобілізаційної готовності: у 2013 році була скорочена половина від штатної чисельності військкоматів, військові частини були укомплектовані лише на 25-55%, було згорнуто “побуквену” приписку мобілізаційних ресурсів у військові частини і знищений облік військової техніки.
  • Знищення систем протиповітряної оборони Криму: управління системою ППО в Криму було передано в командування ВМС України на півострові, що в подальшому перейшло на сторону ворога.
  • Незаконні організаційні зміни і нівелювання стратегічних оборонних документів
  • Невжиття заходів щодо реагування на зовнішні загрози: незважаючи на численні повідомлення розвідки, які чітко свідчили про підготовку наступальної операції з боку РФ в кінці 2013 – початку 2014 рр., не було вжито заходів щодо приведення ЗСУ до вищих щаблів боєготовності, організації територіальної оборони.

Зазначені дії у своїй сукупності пов’язані і привели до тяжких наслідків – вторгнення РФ на територію АР Крим та м. Севастополь, подальшої їх окупації, порушення суверенітету і територіальної цілісності України. Розслідуваня за іншими фактами, які призвели до окупації частини території України в 2014 році, триває.

 

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано