ГоловнаУкраїнаКорисні новиниЯкий ризик захворіти, якщо у вашого співмешканця діагностували коронавірус

Який ризик захворіти, якщо у вашого співмешканця діагностували коронавірус

Вчені зазначають, що інфіковані стають заразними до появи симптомів.

Вчені спостерігали за 349 хворими COVID-19 і 1964 людей, з якими вони контактували та проаналізували, як COVID-19 поширюється серед членів сім’ї хворого або співмешканців квартири, повідомляє svidok.online. Нове дослідження опублікували в The Lancet Infectious Diseases.

Інфіковані SARS-CoV-2 в цьому дослідженні рідко передавали вірус людям поза своїм домом і не членам сім’ї. Така ймовірність була всього 2,4%. Водночас, ризик зараження серед мешканців одного житла була 17,1%, а серед родичів – 12,4%.

Найвищий ризик зараження був у людей віком 60 років і старше: при спільному проживанні з інфікованим вони хворіли у 28% випадків, а ризик заразитися від родичів був 18,4%. Для молодих людей (20 років і молодше) ці ризики становили відповідно 6,4% і 5,2%.

Вчені зазначають: ізоляція людей, які контактували з хворими, може відігравати важливу роль в профілактиці безсимптомного поширення інфекції.

Середня кількість людей, яких заражав один інфікований, в дослідженні становила 0,5. Тобто, на двох інфікованих припадав один заражений. Але якщо контакти хворих людей не відстежувалися і не проводилася своєчасна ізоляція, цей показник мав тенденцію до збільшення.

Як раніше повідомляли «Новини Сьогодні», в Україні з’явився реєстр роздрібних цін на товари першої необхідності.

 

 

 

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано