ГоловнаУкраїнаКорисні новиниЧому маска викликає сухість очей та що з цим робити

Чому маска викликає сухість очей та що з цим робити

З настанням пандемії офтальмологи почали помічати збільшення кількості пацієнтів, які скаржаться на сухість очей. Лікарі узагальнюють, що постійне носінням маски викликає синдром сухого ока.

 

Люди, які мали сухість очей і до карантину, повідомляють про загострення симптомів. Водночас, пацієнти, які ніколи раніше не мали подібних ознак, помічають дискомфорт в очах та порушення зору, зокрема під час час читання або використання ґаджетів протягом тривалого періоду часу.

Синдром сухого ока можна розпізнати за такими ознаками: біль в очах, сухість і подразнення, почервоніння. Його поява залежить від стану очей та загального здоров’я організму, віку та навіть статі людини. Надмірне використання цифрових пристроїв, погана якість та забруднення повітря у приміщенні – все це сприятливі фактори для появи захворювання. Більш виражені симптоми викликають кондиціонери у офісах та авто. З початком карантину сухість очей може викликати й така уже звична для нас річ, як маска.
Як повідомляє medicalxpress, маски для обличчя значно зменшують поширення повітря з рота та носа назовні. Однак повітря, що видихається, все одно потребує розсіювання. Коли маска вільно сидить на обличчі, повітря іде вгору до очей, що невдовзі призводить до висихання слізної плівки. З цим часто зіштовхуються люди, які носять окуляри, коли у них запотівають скельця.

На додаток до тих, хто вже мав хворобу сухого ока, сухість очей загрожує також людям похилого віку, у яких природно знижена функціональність слізних залоз. Також у зоні ризику ті, хто носять контактні лінзи. Лінзи можуть порушити слізну плівку, потенційно зробивши очі більш чутливим до повітря, яке іде від маски.
Крім того, синдром сухого ока від носіння маски становить ще один ризик: люди починають частіше протирати обличчя та очі для зменшення дискомфорту, що збільшує ризик зараження на COVID-19.

“Новини Сьогодні” дізнались про кілька простих заходів можуть допомогти зменшити ефект надходження повітря вгору від масок:
• Зверніться офтальмолога, аби виключити інші причини сухості очей.
• Переконайтесь, що одягаєте маску належним чином, особливо під час носіння сонцезахисних та окулярів для зору. Маска, що щільно прилягає згори, може допомогти направити повітря вниз. Але слідкуйте, щоб маска не заважала природному руху повік, а забезпечувала повне моргання.
• Використовуйте зволожуючі краплі для очей. Лікар може підібрати найкращий варіант, відповідно до стану ваших очей.
• Обмежуйте час перебування у кондиціонованих та вітряних місцях, коли носите маску.
• Робіть регулярні перерви від цифрових пристроїв.
Не спішіть відмовлятися від маски, якщо відчуваєте дискомфорт в очах. Хоч її носіння спричиняє деякі незручності, вона досі залишається важливим елементом захисту від коронавірусу.

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано