ГоловнаПолітикаШмигаль розповів, як можна знизити тарифи на газ

Шмигаль розповів, як можна знизити тарифи на газ

За дорученням президента у Кабміні напрацювали варіанти розв’язання питання зростання тарифів на газ для населення.

В Уряді розробили два варіанти, які можуть суттєво знизити тарифи на блакитне паливо. Про це написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль на сторінці у Facebook.

За словами прем’єра, перший підхід полягає у тому, що формування тарифів на газ відбуватиметься за формулою “ціна на європейських хабах “мінус” транспортування газу до України”. Також пропонується тимчасово обмежити маржу для газопостачальників.

“Очікуваний результат: суттєве зниження тарифів і нівелювання спроб спекулянтів зберегти надприбутки в умовах формування нових європейських правил”, – написав Шмигаль.

Другий підхід, який пропонує державна компанія “Нафтогаз”, полягає у посиленні конкуренції на ринку шляхом обов’язкової публікації всіма газопостачальними компаніями свого річного тарифу на газ.

“Пропонується, аби газопостачальні компанії почали активно конкурувати за базу споживачів, що призведе до зниження тарифів у межах відкритих торгів. Очікуваний результат: посилення конкуренції та, як наслідок, суттєве зменшення платіжок для українців”, – зазначив прем’єр.

У Кабміні також сформували механізм для зменшення ціни на транспортування газу.

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано