ГоловнаТоп новиниПро Основний Закон України

Про Основний Закон України

Сьогодні Україна святкує День Конституції. Це не лише черговий державний вихідний, а присвята Основному Закону України, який гарантує права та свободи громадян, визначає життя, здоров’я та гідність людини як найцінніші категорії.

Конституція України – вищий нормативно-правовий акт України. Це Основний Закон нашої держави, що визначає загальні засади державного ладу і охоплює правові межі функціонування держави та її громадян.

На початковому етапі розвитку, 8 червня 1995 року, був підписаний Конституційний договір президентом Леонідом Кучмою та головою Верховної Ради Олександром Морозом.

Діюча Конституція України була прийнята Верховною Радою України в ніч з 27 на 28 червня 1996 року після 24 годин безперервної роботи. За основний документ країни проголосувало 315 депутатів. Ця подія увійшла в історію як «Конституційна ніч».

Цікаво, що перша конституція у світі має українське походження. Вона була прийнята Пилипом Орликом 1710 року на козацьких зборах. Незважаючи на те, що цей документ не набув реальної сили, він став символом започаткування демократичних традицій українського народу.

До основних положень Конституції належать:
• Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними (ст 21).
• Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей, та має обов’язки перед суспільством, в якому забезпечується вільний і всебічний розвиток її особистості (ст 23).
• Кожна людина має невід’ємне право на життя. Усі громадяни є рівними перед законом. Обов’язок держави – захищати життя людини. Кожен має право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань (ст. 24).
• Кожен має право на повагу до його гідності (ст. 28).
• Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність (ст. 29).
Тож, Конституцію має знати кожен, адже у ній прописані основні права, свободи та обов’язки громадян.

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано