ГоловнаТоп новиниПід Києвом з’явиться «модельна в’язниця»: деталі

Під Києвом з’явиться «модельна в’язниця»: деталі

У Мін’юсті анонсували створення «модельної в’язниці», де тестуватимуть найкращі західноєвропейські практики.
Як повідомив міністр юстиції України Денис Малюська, наразі влада нині планує збудувати два нових слідчих ізолятори під Києвом та Львовом. У Мін’юсті уже почали підготовку проєктної документації.

«Модельна в’язниця» відрізнятиметься від традиційної тим, що у ній застосують новий підхід як до персоналу, так і до тих, хто буде там перебувати.

«Акцент буде на нормальність, тобто ми маємо нормалізувати людину, щоб вона звикала до нормального життя. Зараз у в’язниці він навпаки відвикає від нормального життя, за нього готують їжу, йому подають, його дисциплінують, він сидить або в камері, або на годину виходить на вулицю “потинятись” двориком», — розповів міністр.

Міністр навів приклад країн Північної Європи, де в’язні повинні «самі рахувати свої гроші, самі їх заробляти, самі готувати собі їжу». За його словами, нинішній підхід в Україні не сприяє адаптації людини до нормального життя.

Змінити хочуть і систему охорони в’язниць по периметру. У «модельній в’язниці» впровадять динамічну охорону, коли співробітники пенітенціарної системи стежитимуть за безпекою зсередини.

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано