ГоловнаСуспільствоМОЗ планує запровадити тарифний пакет послуг для вагітних

МОЗ планує запровадити тарифний пакет послуг для вагітних

Міністерство охорони здоров’я ініціює запровадження тарифного пакета послуг з ведення вагітності в амбулаторних умовах у бюджетному запиті на 2021 рік. Він становитиме 1 026 грн на місяць за одну вагітну.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає пресслужба відомства.

Хоча рівень материнської та малюкової смертності в Україні знижується, він все ще залишається високим — в 1,5-3 рази вищим, ніж у Європі. За словами Степанова, аби зменшити рівень смертності за вагітними жінками необхідний ретельний догляд в медичних установах.

Пакет безоплатних послуг з ведення вагітності включатиме збір анамнезу, огляд, УЗД, кардіотокографію, лабораторну діагностику. Загальний прогнозний обсяг фінансування цього тарифного пакета на 2021 рік — 2,2 млрд грн.

Одночасно із введенням нового тарифу запровадять певні вимоги до первинної медичної допомоги стосовно якості надання послуг вагітним.

«Одна із основних змін, яку ми хочемо запровадити для розбудови медичної системи, — це контроль якості надання медичної допомоги. Для нас важливо, щоб весь процес лікування був якісним», — додав очільник МОЗ.

 

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано