ГоловнаСуспільствоКупання в ополонці не допомагає “змивати” гріхи: що думає ПЦУ про занурення на Водохреще

Купання в ополонці не допомагає “змивати” гріхи: що думає ПЦУ про занурення на Водохреще

Купання в ополонці на Водохреще у ПЦУ називають просто модою, яка точно не допомагає “змивати” гріхи. А твердження про “давню українську традицію” називають звичайним міфом. 

Як повідомляють на офіційній сторінці Православної церкви України, цей звичай прийшов до нас з ідеєю загартування організму.

“Мотивація у кожного різна: хтось “змиває гріхи”, хтось випробовує можливості свого тіла, а хтось аргументує це дотриманням “давньої української традиції”. Останнє твердження – цілком помилкове!  У нашого народу такої традиції, пов’язаної зі святом Богоявлення, не було. Ані етнографи, ані історики ще до середини XX століття не фіксували нібито “традиційних” масових пірнань українців у крижану воду з нагоди свята Хрещення Господнього», – розповідають у ПЦУ.

Згадки про масові пірнання у воду на свято Богоявлення з‘явилися у другій половині 1990-х – на початку 2000-х років. Тобто це доволі нова традиція.

“Деякі історики пов’язують такий звичай з нашими північними сусідами, росіянами, у яких було заведено пірнати в холодну воду після лазні, а також із поширенням ідей загартування організму, як частини здорового способу життя”, – розповідають в ПЦУ.

І хоча в ПЦУ не забороняють пірнати у холодну воду, але закликають не вважати цю дію церковною та не пов’язувати її з Водохрещем.

«Яким чином їх можна “змити”? Хіба сам фізичний акт занурення в освячену воду, без покаяння у гріхах, може призвести до їх подолання? Жодного церковного припису для звершення такого дійства на свято Богоявлення немає», – наголошують в ПЦУ.

 

 

 

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано