ГоловнаСуспільствоХто може претендувати на пільговий іпотечний кредит?

Хто може претендувати на пільговий іпотечний кредит?

15 лютого Кабмін ухвалив зміни до Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів, якими суттєво спрощуються критерії для позичальників, інформують «Новини Сьогодні».

Як повідомляє Міністерство фінансів, прийнятою постановою передбачено виключення визначення категорій осіб, які можуть бути позичальниками. Аби стати учасником програми «Доступна іпотека» під 7%, тепер необов’язково перебувати на квартирному обліку, бути молодою сім’єю, внутрішньо переміщеною особою, науково-педагогічним працівником, медиком чи працівником бюджетної сфери.

Також Кабмін скасував вимогу щодо неперевищення забезпечення житлом на рівні 13,65 кв. метра на одного члена сім’ї або проживання в гуртожитку мешканцями аварійних та ветхих будинків.

«Рішенням Уряду суттєво спрощуються критерії для потенційних позичальників нової іпотечної програми. Таким чином, «Доступна іпотека» під 7% стає ще доступнішою, і скористатися державною підтримкою у сфері іпотечного кредитування зможе широке коло громадян. Також постановою внесено низку технічних правок, запропонованих банківською спільнотою. Це є продовженням конструктивного діалогу щодо швидкого і ефективного запуску доступної іпотеки», – повідомив заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Тож тепер на отримання державної підтримки у сфері іпотечного кредитування зможуть розраховувати будь-які громадяни, які не мають у власності чи власності сім’ї об’єктів житлової нерухомості та/або чинних договорів з фінансування (інвестування) будівництва житлової нерухомості та/або майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва житлової нерухомості, якщо їх загальна площа перевищує 50 кв. метрів на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 20 кв. метрів – на кожного наступного члена сім’ї.

Окрім того, збільшується максимально допустимий розмір середньомісячного сукупного чистого доходу позичальника та членів його сім’ї з 5-кратного до 10-кратного розміру місячної середньої заробітної плати у відповідному регіоні України, де розташований предмет іпотеки.

 

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано