ГоловнаСуспільствоЯк працюватиме електронна прописка в Україні

Як працюватиме електронна прописка в Україні

Понад мільйон українців наразі не мають прописки, а кожен третій – живе не за місцем реєстрації.

Аби змінити цю статистику, в Україні хочуть зробити прописку декларативною, через введення адреси в смартфоні. Як повідомляє сайт «Новини Сьогодні», про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі каналу “Україна 24“.

“Понад 1 млн українців не мають прописки, навіть у паспорті, і кожен третій українець проживає не за місцем реєстрації. Тому що процедура складна, треба витратити багато часу, щоб отримати цю послугу. Тому з квітня ми запускаємо, вона буде напівдекларативна. Ми прибираємо штамп у паспорті, який є на сьогодні”, – повідомив міністр .

Після запуску механізму електронної прописки, чиновники не матимуть права вимагати штамп, або довідку про місце реєстрації.

“Буде запис у реєстрі про те, де проживає конкретна людина. І це вже завдання не людини, а чиновника – зайти в цей реєстр і перевірити, підтвердити, налагодити взаємодію, щоб дізнатися, де проживає людина. Тому що папірець з пропискою – це суто справа неефективності держави. Ми перекладаємо це завдання з плечей людини на плечі чиновника”, – зазначив Федоров.

 

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано