ГоловнаСуспільствоЧи знижують окуляри ризик захворіти на COVID-19?

Чи знижують окуляри ризик захворіти на COVID-19?

Дослідники в Китаї, аналізуючи лікарняні данні пацієнтів, яких госпіталізували з COVID-19, помітили цікаву тенденцію: дуже мало хворих пацієнтів носили окуляри.

До прикладу, в одній лікарні в Сучжоу з 276 пацієнтів лише 16 (менш як 6 відсотків ) мали короткозорість, яка вимагала носити окуляри принаймні 8 годин на день, пише  УП Життя з посиланням на The New York Times. 

Попередні дослідження також показали, що приблизно 30% людей того ж віку, що і госпіталізовані, потребували окулярів через короткозорість в тому регіоні Китаю.Тож у вчених виникло логічне питання: чи захищають окуляри від інфікування коронавірусом?

Цілком можливо, що окуляри є таким собі бар’єром проти краплинок, які можуть потрапити в очі, коли поряд з вами хтось чхає чи кашляє.Інша теорія – люди, які носять окуляри, рідше торкаються очей руками.Проте деякі експерти зауважують, що робити висновки зарано.

І навіть якщо ви носите окуляри, не варто нехтувати таким захистом як маска та часте миття рук, наголошують експерти.

Дослідження підіймає дуже цікаве питання: як часто очі можуть бути порталом для інфекції.Наукою підтверджено, що інші віруси та інфекції можуть потрапляти в організм через слизову очей. Проте у випадку з коронавірусом саме ніс вважається найбільш сприятливим “входом” для вірусу, оскільки там міститься більша кількість рецепторів, що створює більш сприятливе середовище для реплікації вірусу.

Також лікарі спостерігають пацієнтів, які мають запалення очей, що теж мож бути аргументом того, що вірус може потрапляти й через очі.

 

Поширити:
Немає коментарів
error: Увага: Копіювання заблоковано